آموزش تعویض تسمه موتورسیکلت

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه

آموزش تعویض تسمه موتورسیکلت

برای تعویض تسمه موتورسیکلت ابتدا باید از پارگی ویاخرابی تسمه موتورسیکلت اطمینان حاصل کنید.
2روش برای تشخص خرابی تسمه موتورسیکلت
1.اگر موتورسیکلت شماروشن میشود،گازمیخورد ولی قادر به حرکت نباشد نشان این است که تسمه موتورسیکلت شماپاره شدن است.
2.اگر موتورسیکلت شما در موقع حرکت لرزش زیادی دارد تسمه موتورسیکلت شما در حال پاره شدن است. پس هر چه سریعتر پیشگیری های لازم را اعمال کنید.

چگونه تسمه موتورسیکلت خود را تعویض کنیم؟
در موتورهای هندی مثل ویگو،ماهیندرا،پاکشتی و… احتیاجی به باز کردن هندل موتورسیکلت نیست ولی در موتورهای چینی مانند کاوان،طرح کلیک دایچی، فیدل 3و… ابتدا باید هندل موتور سیکلت را توسط آچار 10(سپری 10) بازمی کنیم وسپس پیچ های دور قاب موتورسیکلت یا پوسته موتورسیکلت را با بکس 8 یا( آچار 8 )باز نموده و قاب موتورسیکلت را در می آوریم سپس با استفاده از بکس برقی یا بکس بادی یا بکس شارژی مهره سر میلنگ فولی را بازنموده و ساچمه و فولی ،بوش ولاستیک ضربه گیر را خارج می کنیم. چون ساچمه های موتورسیکلت در هنگام پارگی تسمه موتورسیکلت دچار به هم ریختگی می شوند.
در موقع بستن فولی جلو ابتدا از سالم بودن بوش های فولی جلو و بوش آلومینیومی فولی اطمینان حاصل می کنیم. و بعد از آن به ترتیب فولی جلو را در جای صحیحش قرار می دهیم و شروع به بستن مهره آن می کنیم. قسمت عقب لنت کلاچ موتورسیکلت را با بکس 17 باز کنید و تسمه موتورسیکلت را وسط نعلبکی های فولی عقب قرار داده و می بندیم .

اگراز فولی عقب در موقع حرکت ضربه یا صدا ،کندی و خشکی در موتورسیکلت تان احساس کردید . باید بدانید که فولی عقب باید سرویس کامل شود سرویس کامل آن شامل سرویس لنت، لنت کلاچ ،بازدید از نعلبکی تسمه موتورسیکلت ،و در انتها گیریس کاری فولی و پس از آن قرار دادن تسمه موتورسیکلت در جای معین خود بعد از آ« شروع به بستن مهره های موتورسیکلت می کنیم .
قبل از هر کاری بعد از بستن مهره موتورسیکلت خود را روشن کنید و به مدت زمان چند دقیقه بصورت درجا بر روی جک وسط می گذاریم شروع به کار کند و بعد از اطمینان از درست بسته شدن تسمه موتورسیکلت پوسته یا قاب موتورسیکلت را در سر جایش قرار می دهیم و شروع به بستن پیچ های آن می کنیم.و در پایان هندل و هواکش موتورسیکلت را می بندیم.

توجه :اگر شما از مسائل فنی و تعمیرات موتورسیکلت سر رشته ای ندارید از شما خواهشمندیم که خودتان اقدام به تعویض تسمه موتورسیکلت خود ننمایید زیرا در مبحث تعویض تسمه موتورسیکلت حتی کسانی که تعمیرکار موتورسیکلت بصورت حرفه ای نباشند نیز قادر به تعویض تسمه موتورسیکلت نیستند.
باید بدانید که اگر شما در هنگام تعویض تسمه موتورسیکلت خود اشتباهی حتی جزیی می تواند سبب خسارت های بسیاری بشود که شامل هزینه های مادی و اتلاف وقت شما میشود .پس اگر شما قصد داشتید به تعویض تسمه بپردازید از تعمیرکاران موتورسیکلت بخواهید تا اینکار را برای شما انجام دهند.

 

Tags:

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست